İnşaat Yazışma Yönetimi

Transmittal, Letter, Submittals, RFI formları, bağlı süreçleri ve bilgi transferleri

İnşaat Yazışma Yönetimi

İnşaat taahhüt projelerinde, sözleşmelerden doğan ciddi yaptırımların uygulanması söz konusudur. İnşaat Yazışma yönetimi, inşaat taahhüt projelerinizde sizi büyük risklerden korur.

İnşaat Yazışma Yönetimi

İş veren ile yüklenici arasındaki yazışmaların tabi olduğu kurallar ve denetim düzenlemeleri, denetim ve iletişim çerçevelerini oluşturduktan sonra ortaya çıkan inşaatın içerdiği projelerin sağlıklı olması için hayati bölümleri vardır. Muhtemel gecikmeler veya ihtilaflar halinde, veriler geçmişe yönelik olarak yapılmış tüm yazışmalar sistemleri bir arşiv yapısı içinde takip edilir. Aksi bir durumda sözleşmeden doğan ciddi cezaların ödenmesi söz konusu olabilir. Bu tür riskler, inşaat projelerinin en kritik noktalarından birini oluşturur.

Proje planlama defterleri, zaman yapıları, jeolojik oluşum, talepler, izinler, teftiş ve kabul defterleri, tedarikçi sözleşmeleri, taşeron anlaşmaları gibi pek çok belge projenin parçasıdır.  Bu belgeleri düzenlemek geleneksel kâğıda baskı ve manuel düzenleme yöntemleriyle iş yapmak çok zordur.

Bu zorluğa ek olarak, inşaat sektöründeki kendine has isterleri olan yoğun zaman baskısı altında iş yapabilme, kusursuz planlama-uygulama ve denetimleri gibi unsurlar da dijitalleşmeyi gerektirir.

Hak edişlerin sonuçlarından, iş teslimi ve kabul sözleşmesine uygun şart altında yürütüldüğünü kayıt altına almaya kadar pek çok kritik görev, ancak ve ancak etkin bir yazışma yönetim sisteminin varlığıyla mümkündür.

Projelerde kullanılan dokümantasyon yönetim sistemi, gerek sektör bölümlerinin özellikleri arasında de parçacıklar arasında yapılan çok boyutlu ve bağlayıcı sözleşmeler nedeniyle belli başlı üç yapıya sahip olmalıdır.

 • Farklı kökenden gelen, çeşitli formattaki içerik ve belgeyi sistem ağlarını birbirine bağlamalı. Kullanıcılar için depolama tüm kolay kullanım sunabilmelidir.
 • Tüm mikro ve makro bilgilere uyum sağlayabilecek plastikliğe sahip olmalıdır.
 • İş çıkışlarını eksiksiz olarak dijitalleştirecek bir teknolojiyle çalışmalı ve yazılım entegrasyon yeteneği olmalıdır.

SOFTAY çözümlerinin güçlü teknolojisi ve bütünleşik yapısı bu kriterlerin hepsini karşılamaktadır.

Hızlı ve kolay kurulumlar sayesinde uluslararası projeler başta olmak üzere tüm projelerde iş kayıplarını önlemek mümkündür.

Kusursuz arşivleme yeteneği ve dijital arşivi en pratik şekilde kullanma özelliğiyle; SOFTAY, inşaat projelerinin iş akışlarını hataya ve gecikmeye izin veremeyecek şekilde dijitalleştirir.

Ayrıca insan kaynakları, ihale, satın alma, fatura ve sözleşme yönetimi gibi daha bir çok uygulamayla da entegre çalışır.

Özellikler ve Fonksiyonlar

 • Bütünleşik Yapı

  İşveren, yüklenici ve tasarımcı firmalara tek bir arayüzden ilgili proje bazında birbirleri arasında güvenli erişim yapısıyla yazışma.

 • Dokümanlar Tek Çatı Altında

  Dünyanın farklı lokasyonlarında tutulan bilgi ve dokümanların tek çatı altında korunması ile oluşan know-how veritabanı.

 • İletişim Araçları

  Transmittal, Letter, Submittals, RFI formları, bağlı süreçleri ve bilgi transferleri,

 • Düzenli Dosyalama

  Dinamik yetki yapısı ile düzenli, sınıflandırılmış doküman yapısı

 • Mobil Desteği

  Web tabanlı ve mobil desteği,

 • Erişim

  Belge bazında yetkiye göre kolay erişim menüsü,

 • SAP Entegrasyonu

  SAP ve diğer ERP sistemleri ile entegrasyon,

 • Raporlar

  Doküman ve belge içinde geçen kelime ile arama/bulma (Fulltext Search), İşlem tarihlerinin izlenmesi, takibi ve hatırlatmalar,

 • Revizyon

  Güvenli revizyonversiyon ve sunum,

 • Çoklu dil desteği

  Softay arayüzüne farklı dil desteği ile dünyanın farklı noktalarından erişim,

© Copyright - Softay