Sigortacılık Sektörü

Sigorta

Taahhüt, talep yönetimi, doğrulama ve diğer işlemleri hızlandırın.

Sigorta Otomasyon Çözümleri

Bir sigorta şirketinin her geçen gün artan küresel rekabette bir adım önde olabilmesi için hızlı, güvenilir ve hatasız olması gerekmektedir. Bunun yolu da dijitalleşmeden geçiyor. Sigorta sektörü için dijitalleşme, kesin veri çıkarma, akıllı belge işleme ve süreç otomasyonu ile başlamalıdır.

Sigortalama, hasar yönetimi, poliçe servisi, işe alım, hasarsızlık bonusu, risk puanı, doğrulama, ihtilaflı hasarların çözümü, mevzuata uygunluk gibi sigorta işlemleri, kağıt belgeler ve formlarla mücadele etmeyi gerektirir. Ancak akıllı belge işleme ve veri çıkarma gibi araçların yapay zeka destekli bir çerçevede kullanılması, dijital dönüşümün etkisini hızla şirketinize getirebilir.

Uygulama Örnekleri

İlk Kayıp Bildirim (FNOL)

FNOL belgeleri çeşitli kaynaklardan çeşitli biçimlerde gelir. Hasar temsilcilerinin tüm içeriği okumak, doğrulamak ve analiz etmek için uzun çalışma saatleri harcaması gerekir. Çözümümüz, talep toplamayı hızlandırmaya ve veri çıkarma ve entegrasyonunu kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Yeni Poliçe Gönderimi

Temsilcilerden yeni poliçeler için belge alımını otomatikleştirin, e-postalar, formlar, değer beyanları ve hasar raporları gibi ham verileri kullanılabilir verilere dönüştürün ve ek arka ofis çalışması olmadan süreçleri çalıştırın.

Onaylama ve Ödeme

Tazminat hesaplama ve ödeme onayı, sigorta şirketleri için son ve kritik adımdır. Bu aşamada hataya yer olmadığı için farklı sistemler ve süreçler arasında kontrol yapmak, doğrulamak ve onaylamak uzun zaman alıyor.

Bir uzmana danışın

Ürünlerimiz veya akıllı süreç otomasyonu hakkında bir sorunuz mu var? Sizinle tanışmaktan ve bir görüşme yapmaktan mutluluk duyarız.

Bu arada blog veya çözümler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz .

© Copyright - Softay